Autklawy klasy premium

Autklawy klasy premium

Nowoczesne wyposażenie gabinetów stomatologicznych, w tym między innymi unity stomatologiczne Planmeca czy autoklawy Melag, można dzielić na wiele różnych sposobów i przypisywać je do różnych nieformalnych kategorii. Czasami ma to znaczenie tylko poglądowe, ale jeśli chodzi o autoklawy, naprawdę ważne jest, by sięgać po te z nich, które zaliczane są do klasy premium. Co je wyróżnia i dlaczego są to tak ważne urządzenia?

Działanie autoklawów Melag

Autoklawy Melag to urządzenia proste, jeśli chodzi o zadanie, które wykonują. Ich funkcją jest pełne czyszczenie sprzętu wielokrotnego użytku, który wykorzystywany jest w gabinetach stomatologicznych oraz oczywiście w innych placówkach medycznych czy kosmetycznych.

Czyszczenie to odbywa się pod wysokim ciśnieniem, co umożliwia zastosowanie wyższej niż normalnie temperatury. Jest to tak istotne, ponieważ pozwala na uzyskanie odpowiedniego efektu w znacznie krótszym czasie, a do tego daje nam pewność, że proces czyszczenia przebiegł prawidłowo. Nie można tutaj ryzykować, ponieważ źle działające myjnie termodezynfektory Melag mogłyby doprowadzić do zakażenia pacjentów. A to jest absolutnie niedopuszczalne.

Autoklaw Melag z klasy premium

Autoklawy Melag cechują przede wszystkim trzy elementy: prosty design, łatwość obsługi oraz wysoka skuteczność. Pierwsze dwie kwestie są oczywiste. Autoklawy Melag są łatwe w obsłudze, ładnie wyglądają i ich czyszczenie jest proste. Znakomite parametry pracy to z kolei gwarancja, że partia sprzętu będzie wysterylizowana w sposób szybki i pewny, a potem porządnie wysuszona strumieniem gorącego powietrza. Raporty z czyszczenia są tworzone automatycznie.