Coraz więcej zastosowań dla CBD

Coraz więcej zastosowań dla CBD

Olejki CBD zyskują popularność bardzo powoli. Spowodowane jest to przede wszystkim mitami, jakie cały czas otaczają konopie indyjskie. Z miesiąca na miesiąc pojawia się jednak coraz więcej produktów, które je wykorzystują. Co to za produkty i czy warto po nie sięgać?

Oleje w czystej postaci

Najważniejszym produktem konopnym są oczywiście same olejki. Sklep z olejkami oferuje je w kilku wariantach różniących się stężeniem substancji aktywnych w oleju. Wykorzystywać je można do bardzo różnych celów i często są dodawane chociażby do sałatek czy do innych potraw. Są to de facto suplementy diety, których wykorzystanie ma na celu poprawę ogólnej pracy organizmu ze szczególnym naciskiem na ograniczenie stresu i wyeliminowanie stanów zapalnych, jakie mogą pojawiać się w organizmie.

Kosmetyki z dodatkiem CBD

Drugą co do wielkości grupą produktów są kosmetyki konopne. Są to normalne kosmetyki z dodatkowym składnikiem, który jednak jest w stanie zrobić naprawdę dużą różnicę. Takie kosmetyki mają w sobie istotną zawartość olejków konopnych i podawane są topicznie na skórę. Innymi słowy, są na nią nanoszone.

Razem z innymi typowymi składnikami kosmetyków są one w stanie nawilżać i odmładzać skórę, a ich najważniejszą cechą jest skuteczne zwalczanie wolnych rodników, które odpowiadają za rozwijanie się stanów zapalnych.

Herbatki konopne do zaparzania

Jedną z nowszych kategorii produktów są herbatki konopne. Znajduje się w nich znikoma ilość THC, która nie wpływa w żaden sposób na organizm i jest w pełni legalna. Takie herbatki mają głównie wpływ homeopatyczny na organizm, czyli znikomy, ale za to świetnie pachną i jeszcze lepiej smakują. Sprawdź: https://hempnatural.pl/