Czy warto zakładać szklane drzwi?

Czy warto zakładać szklane drzwi?

Z pewnością nie raz spotkaliście się z innowacyjnym rozwiązaniem, jakim są szklane drzwi. W takiej chwili większość zastanawia się czy jest to bezpieczne rozwiązanie, czy byle przeciąg bądź inna sytuacja nie spowodują, że szklane drzwi się potłuką. Warto tutaj zwrócić uwagę na szkło bezpieczne, które jest odporne na działanie silnych podmuchów wiatru czy przypadkowego bądź umyślnego zatrzaśnięcia. Dlatego opcja szklanych drzwi w biurze, a nawet w domu to bardzo korzystne rozwiązanie, pod warunkiem, że zostaną zastosowane odpowiednie komponenty.

Jakie szkło w drzwiach?

Jeżeli zdecydujemy się na szklane drzwi, to musi to być szkło bezpieczne, wyprodukowane z najwyższej jakości szkła przez profesjonalną firmę, która daje gwarancję nie tłuczenia się takich drzwi także w chwili zatrzaśnięcia, a nawet uderzenia. Takie drzwi są oczywiście budowane ze szkła hartowanego i mimo że szkło bezpieczne cena jest o wiele wyższa, warto zainwestować w wysoką jakość materiału.

Najlepiej jest wybrać szkło bezpieczne VSG ESG, które jest odporne na wstrząsy, uderzenia oraz napięcie. Zatem szkło bezpieczne to nic innego jak wysokiej jakości szkło hartowane, które ma zastosowanie nie tylko w drzwiach, ale również w kabinach prysznicowych i innych elementach wyposażenia wnętrz.

Czy bezpieczne szkło ma jakieś wady?

Tutaj warto zaznaczyć, że bezpieczne szkło ma większość zalet. Jego jedyna wadą jest przepuszczalność światła, dlatego nawet najbardziej przyciemnione drzwi nie dają stu procentowej ochrony przed prześwitywaniem. Jest to dość duży dyskomfort, szczególnie w zastosowaniu w łazienkach, mimo to szkło bezpieczne Poznań jest najlepszym rozwiązaniem w domu, w firmie i wszędzie tam gdzie potrzebne są solidne drzwi ze szkła hartowanego.