Czym są kryptowaluty?

Czym są kryptowaluty?

O kryptowalutach po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2009 roku. Pierwszą taką walutą był bitcoin. Dzisiaj jest ich znacznie więcej.

Co warto wiedzieć o bitcoinach?

Wiele osób słyszało o bitcoinach, ale nie wie co to jest bitcoin. Da się to wyjaśnić bardzo prosto. Bitcoinów nie da się dotknąć, zobaczyć, wpłacić na konto w banku. Bitcoiny i inne kryptowaluty funkcjonują wyłącznie w wirtualnej przestrzeni. Są tworzone przez internautów za pomocą bardzo skomplikowanych operacjom matematycznym.

Wspierają ich w tym komputery mające potężną moc obliczeniową. Na pytanie co to jest bitcoin można więc odpowiedzieć, że jest on bardzo skomplikowaną technologią.

Gdzie można nabyć te wirtualne waluty?

Osoby, które chciałyby kupić bitcoin czy inne kryptowaluty mogą je nabyć w kantorze lub na giełdzie. Oczywiście zarówno kantor, jak i giełda będą zajmować się wyłącznie kryptowalutami. Giełda bitcoin umożliwia bezpieczne dokonywanie transakcji kryptowalutami. Giełda bitcoin jest jednocześnie miejscem, gdzie każdy może sprawdzić kurs bitcoin. Kurs bitcoin zależy od kilku czynników, między innymi od stanu wydobycia. Warto tylko dodać, że twórca bitcoin określił ilość tej elektronicznej waluty, która może znaleźć się w obiegu na dwadzieścia jeden milionów sztuk.

Giełda bitcoin działa w wirtualnej przestrzeni na takiej samej zasadzie jak tradycyjna giełda papierów wartościowych. Jest dostępna dla wszystkich osób, które zainteresowane są handlem kryptowalutami. Obecnie na rynku giełd bitcoin i innych kryptowalut działa naprawdę wiele.