Dla kadry zarządzającej i pracowników

Dla kadry zarządzającej i pracowników

Ostatnie miesiące to bardzo szybki rozwój wszelkiego rodzaju platform nauczania zdalnego, które dynamicznie rosły już kilka lat prędzej. Teraz to prawdziwy boom. Ludzie zaczęli masowo przekonywać się do tego, że mamy tutaj do czynienia z czymś naprawdę bardzo wartościowym, dzięki czemu będziemy mieli możliwość skorzystania naprawdę bardzo wiele. Co więcej, nowoczesna platforma edukacyjna to rozwiązanie bardzo elastyczne, które można wykorzystać do całej gamy zadań.

Szkolenia obowiązkowe

Wielkim przełomem, jaki zaprosił platformy szkoleniowe pod strzechy, było wprowadzenie przepisów z zakresu RODO. Platforma e-learningowa pozwoliła setkom tysięcy pracowników w sposób wygodny, szybki i skuteczny uzyskać podstawowe informacje na temat nowych przepisów z zakresu ochrony danych osobowych.

Bardzo szybko okazało się, że wiele innych prostych kursów może być ekspresowo, tanio i skutecznie realizowane właśnie w takim podejściu. Dotyczy to zwłaszcza kursów, które nie są tak naprawdę bardzo wartościowe, ale trzeba je szybko i pewnie zaliczyć ze względu na przepisy prawa.

Nie tylko dla szeregowych pracowników

Nie należy jednak odnosić wrażenia, że kursy internetowe to narzędzia przydatne tylko do najmniej skomplikowanych celów. W rzeczywistości jest wręcz przeciwnie, bo im bardziej złożona tematyka, tym specjalne podejście oferowane przez takie platformy pozwala na lepsze poradzenie sobie z materiałem. Szkolenia online cenią sobie w dużej mierze wszelkiego rodzaju managerowie oraz osoby, które chcą rozwijać mniej konkretne umiejętności, takie jak chociażby zarządzanie czasem czy grupą osób. To naprawdę działa.