Dla miłośników kawowych napojów

Dla miłośników kawowych napojów

Jednym z najbardziej popularnych napojów na całym świecie jest czarna kawa. Napój ten przygotowany jest z nasion kakaowca. Kawa jest uprawiana dzisiaj w ponad siedemdziesięciu regionach położonych w strefie tropikalnej. Pochodzenie ziaren kawy w dużym stopniu wpływa na jej smak.

Różne formy dostępności kawy

Kawa ziarnista jest obecnie tylko jedną z form, w których kawa jest dostępne. Do wyboru miłośnicy kawy mają także kawę mieloną i rozpuszczalną. Kawa ziarnista wybierana jest przez osoby, które lubią wiedzieć, że pity przez nich napój powstał z ziaren kawy najlepszej jakości. Kawa ziarnista dzieli się na dwa rodzaje. Dostępna jest kawa ziarnista niepalona (zielona) oraz palona.

Kawa bardzo wysokiej jakości

Kawa ziarnista palona jest najbardziej popularna. Stopień wypalenia jej ziaren dostosowywany jest do sposobu parzenia kawy. Dostępna w sprzedaży kawa Speciality to kawa, którą wśród kaw jest prawdziwym liderem. Kawa Speciality to specjalnie wyselekcjonowane ziarna kawy. A więc kawa Speciality to kawa najwyższej jakości. Na miano kawy premium zasługuje tylko ta, której międzynarodowa organizacja SCA przyznała ponad 80 punktów na 100 możliwych.

Kawy premium wyróżniają się głęboki smakiem i aromatem. Wysokiej jakości kawy premium oferuje palarnia kawy Speciality. Palarnia kawy Speciality gwarantuje, że zachowa ona swoje właściwości nawet do 30 dni od zakończenia procesu palenia. Wybierając kawę dobrej jakości ze sprawdzonej palarni można być pewnym jej wyjątkowego smaku i aromatu.