Jakie buty dla dziecka wybrać?

Jakie buty dla dziecka wybrać?

Pierwsze buty dla dzieci spędzają sen z powiek wielu rodzicom. Dlaczego? Otóż po pierwsze istnieje wiele sprzecznych opinii na temat tego, kiedy powinno się zakupić pierwsze obuwie dla pociechy, a po drugie – nie brakuje dylematów, jak je wybrać (i to bez względu na to, czy jest to obuwie dla dziewczynek czy też buciki dla chłopców). A jest to o tyle istotne, iż to właśnie pierwsze obuwie dla malucha jest bardzo ważne w całym jego rozwoju.

Doskonale wie o tym marka Attipas buty i kapcie, są wykonane tak, aby zapewnić zdrowy rozwój i ułatwić stawianie pierwszych kroków. Zatem co należy wiedzieć o pierwszych butach dla dzieci?

Pierwsze buty dla dziecka – kiedy?

Zdecydowana większość ekspertów jest zdania, iż dziecko powinno jak najdłużej chodzić boso. Tak naprawdę zaleca się zakładanie dziecku obuwia dopiero wtedy, gdy zacznie samodzielnie stawiać kroki. Do tego czasu wystarczą tak zwane „niechodki”, których głównym zadaniem jest ochrona stopy przed zimnem.

Dobrym rozwiązaniem są dopasowane skarpetki, które w pewnym stopniu przypominają kapcie lub lekkie obuwie. Taki asortyment posiada Attipas buty. Posiadają lekką i cienką podeszwę, która z jednej strony zabezpiecza palce malucha, a z drugiej – ułatwia pierwsze próby chodzenia. 

Obuwie Attipas – dobry wybór dla dziecka

Zakup pierwszych butów dla dziecko powinien wiązać się z przestrzeganiem kilku podstawowych zasad. Zatem kupując obuwie chłopięce lub buciki dziewczęce należy pamiętać o kilku kwestiach:

  • powinny być stabilne i dobrze trzymać stopę dziecka
  • nie mogą krępować ruchów
  • podeszwa powinna „łamać się” w miejscu zginania się palców dziecka
  • powinny być lekkie
  • muszą posiadać okrągłe czubki
  • powinny być wykonane z naturalnego materiału

Dodatkowo – co jest oczywiste – buty dla malucha powinny być dopasowane do aktualnej pory roku. Pierwsze buty dla malucha to bardzo ważny zakup, który w dużym stopniu będzie decydował o prawidłowym rozwoju dziecka. I dlatego warto wybierać te najlepsze, czego przykładem jest marka Attipas buty.