Klejenie popularnym sposobem łączenia różnych elementów

Klejenie popularnym sposobem łączenia różnych elementów

Mocowanie śrubami czy nitowanie jeszcze do niedawana były najczęściej stosowanymi sposobami łączenie różnych elementów. Dzisiaj zamiast śrub i nitów stosuje się różnego rodzaju kleje przemysłowe. To bardzo szeroka kategoria produktów przeznaczona do stosowania nie tylko przez profesjonalistów.

Jakie kleje dostępne są na rynku?

Jak już wspomnieliśmy, kleje to obecnie bardzo szeroka i różnorodna kategoria produktów. Wśród nich jest między innymi klej do stali. Spoina, którą tworzy klej do stali jest bardzo wytrzymała i trwała. Oznacza to, że stosując klej do metalu można zrezygnować z tradycyjnych metod łączenia stalowych elementów. Klej do stali sprawdza się do łączenia stali z innych materiałami.

Piana montażowa to kolejny bardzo popularny produkt. Piana montażowa znajduje zastosowanie do wypełniania różnego rodzaju szczelin. Najczęściej piana montażowa służy do montażu drzwi oraz okien.

Czym połączyć plastik?

Łączenia plastiku umożliwia dedykowany do tego tworzywa klej. Dostępny na rynku klej do plastiku nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. Oznacza to, że klej do plastiku jest produktem bardzo bezpiecznym w stosowaniu. Klej do plastiku to najszybszy sposób na trwałe połączenie elementów wykonanych z tworzyw sztucznych.

Może być stosowany jako klej do PCV. Spoina, którą tworzy klej do PCV po utwardzeniu staje się bardzo odporna na niskie i wysokie temperatury. Klej do PCV może być stosowany nie tylko na gładkich, ale także na chropowatych powierzchniach. Wszystkie kleje są wygodne w stosowaniu.