Miejsca, w których można kupić kryptowaluty

Miejsca, w których można kupić kryptowaluty

Bitcoin jest pierwszą kryptowalutą. Ta elektroniczna waluta dostępna jest w wirtualnym świecie od 2009 roku, a za jej twórcę został uznany Satoshi Nakamoto. Bitcoin bardzo szybko zdobył ogromną popularność na całym świecie. Osoby, które chcą nim handlować bardzo szybko stworzyły serwisy internetowe, na których jest to możliwe. Przeczytaj i dowiedz się co to jest bitcoin.

Czym jest bitcoin?

Wyjaśniliśmy już na początku co to jest bitcoin. Osobom, które chcą nim handlować potrzebują do tego odpowiedniego miejsca. Miejscem, w którym bardzo często odbywa się handel kryptowalutami jest giełda bitcoin. Giełda bitcoin umożliwia nie tylko handel kryptowalutami. Giełda bitcoin to także miejsce, w którym osoby zainteresowane kryptowalutami mogą sprawdzić jaki jest aktualny kurs bitcoin. Transakcje na giełdzie bitcoin odbywają się w Internecie.

Obecnie dostępne są na nich również inne kryptowaluty. Poszczególne giełdy różnią się wielkością, niektóre z nich w bazie mają nawet kilkadziesiąt różnych elektronicznych walut. Warto wiedzieć co to jest bitcoin.

Jak ustalany jest kurs kryptowalut?

Kurs bitcoin zależy między innymi od stanu wydobycia, ale też od tego, ile osób jest zainteresowanych jego nabycie. Czynniki te wpływają także na kurs innych dostępne na giełdzie kryptowalut. Giełdy kryptowalut są bezpieczne. Podobnie jak kantory bitcoin i innych elektronicznych walut.

Kryptowalut nie kontroluje żaden centralny czy komercyjny bank. Akceptuje je coraz więcej państw. Także w Polsce handel i prywatne transakcje kryptowalutami są legalne.