Nowoczesne kleje do różnych materiałów

Nowoczesne kleje do różnych materiałów

Kleje to bardzo popularne substancje używane do łączenia bardzo różnych materiałów. Zdecydowana większość klejów przemysłowych może być stosowana nie tylko przez profesjonalistów, ale także przez amatorów. Zobaczmy, co można nimi łączyć.

Zalety kleju do stali, plastiku, PCV

Klej do stali to produkt, który tworzy mocną i wytrzymałą spoinę. Oznacza to, że klej do stali doskonale może zastąpić takie metody łączenia stalowych elementów, jak na przykład spawanie. Łączenie stalowych elementów przy pomocy kleju ma wiele zalet.

Przede wszystkim klej do stali skraca czas wykonywanych prac. Kolejnym popularnym produktem jest piana montażowa. Służy ona do uszczelniania. Piana montażowa znajduje też zastosowanie w pracach montażowych i wykończeniowych. Piana montażowa jest bardzo przydatna przy wykonywaniu wielu prac budowlanych i remontowych.

Kleje to tworzyw sztucznych: jakie mają zastosowanie?

Klej do plastiku cieszy się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. Pozwala trwale połączyć plastikowe elementy. Najwięcej osób interesuje uniwersalny klej do plastiku. Taki klej do plastiku umożliwia łączenie elementów wykonanych z różnych rodzajów tworzyw sztucznych. Może służyć jako klej do PCV. Plusem jest to, że klej do PCV łączy klejone powierzchnie wyjątkowo szybko.

Klejonych elementów nie trzeba podpierać. Klej PCV może być stosowany na powierzchniach gładkich oraz porowatych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Uniwersalny klej do PCV jest odporny na działanie zarówno bardzo niskich, jak i bardzo wysokich temperatur.