Nowoczesny sprzęt to podstawa

Nowoczesny sprzęt to podstawa

Dawniej sprzęt kosmetyczny miał bardzo prosta postać. Były to proste narzędzia manualne do nanoszenia specyfików czy rozprowadzania kosmetyków. Najbardziej zaawansowane były narzędzia do masażu lub podobnego mechanicznego ingerowania w tkanki. Dzisiaj technologia poszła już bardzo mocno do przodu i sprzęt kosmetyczny to wręcz technologie kosmiczne i czasami nie wiadomo na pierwszy rzut oka, co to w ogóle może być. Jakie ciekawe urządzenia możemy dzisiaj spotkać w gabinetach kosmetycznych?

Mezoterapia wymaga dobrego sprzętu

Jeden z najbardziej popularnych w obecnym czasie zabiegów szeroko rozumianej medycyny estetycznej to mezoterapia. Polega ona na nakłuwaniu skóry i wprowadzaniu do niej odpowiednich substancji odżywczych. Okazało się, ze ogromne znaczenie ma sam fakt nakłuwania i na tej podstawie została rozwinięta frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa.

Zabieg ten polega na wprowadzaniu malutkich igiełek do skóry, które są następnie podgrzewane. Równocześnie też podgrzewana jest sama skóra z zewnątrz, co łącznie sprawia, że dostarczone zostaje dużo energii, ale dzieje się to w bezpieczny, równomierny i bardzo efektywny sposób. Szczególnie łatwo znikają dzięki temu rozstępu.

Fala uderzeniowa ze sprzętem kosmetycznym

Wielkie znaczenie ma też sprzęt kosmetyczny, którego metodą jest tak zwana fala uderzeniowa. Zabiegi z użyciem fali uderzeniowej polegają na docieraniu do głębszych warstw tkanek i na oddziaływaniu na nie energią kinetyczną. Eliminuje to różnego rodzaju blokady, które mogą być odpowiedzialne za doznania bólowe, a przede wszystkim za powstawanie cellulitu. Cellulit to zbite komórki tłuszczowe, które za pomocą fal uderzeniowych można skutecznie rozpraszać.