Ocieplane rękawice nie tylko na zimę

Ocieplane rękawice nie tylko na zimę

Na liście rozwiązań oferowanych nam przez sklepy z asortymentem BHP coraz częściej goszczą rękawice ocieplane. Duża popularność, jaka się cieszą sprawia, że coraz więcej osób zadaje sobie pytanie o to, czy miejsce dla nich nie znajduje się także w ich zakładzie pracy. Czas więc zadać sobie pytanie o to, na czym polega ich specyfika.

Rękawice BHP inne niż wszystkie

Rękawice ochronne z dodatkowym ociepleniem często są nazywane też rękawicami zimowymi. Choć jednak korzysta się z nich przede wszystkim wtedy, gdy trzeba pracować na zewnątrz przy niskiej temperaturze, taka nazwa może być niepotrzebnym uproszczeniem. Rękawice ocieplane nadal są przecież modelami ochronnymi.

Chronią przed otarciami, urazami i skaleczeniami, wiele modeli sprawdza się też znakomicie jako rękawice antystatyczne. Owszem, ceni się je wysoko także dlatego, że mamy do czynienia z rękawicami zapewniającymi komfort. Mówimy jednak w tym kontekście nie o głównym, ale o jednym z wielu atutów. Co warte podkreślenia, ocieplane rękawice robocze skórzane nie ograniczają swobody ruchów, pracownik nadal może więc wykonywać swoje obowiązki z wymaganą od niego dokładnością.

Jak wybierać ocieplane rękawice?

Bez względu na to, gdzie zaopatrujmy się w rękawice ocieplane, w pierwszej kolejności zwracajmy uwagę na to, jakie jest ich przeznaczenie. Jeśli potrzebujemy rękawic antystatycznych, nie zadowalajmy się przypadkowymi rozwiązaniami, tylko dlatego, że sprawiają wrażenie dobrze prezentujących się. Zwracajmy też uwagę na to, czy rękawice posiadają wymagane prawem atesty i certyfikaty. Mówimy o rozwiązaniach, które nie mogą być przecież ochronnymi tylko z nazwy. Jakość pracy osoby stosującej je w praktyce ma wpływ na efekt końcowy, konkretny produkt trafiający do klienta.