Sufit napinany: dlaczego warto?

Sufit napinany: dlaczego warto?

Polskie budownictwo jest coraz bardziej nowoczesne. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że naprawdę chętnie sięgamy po rozwiązania, które jeszcze nie tak dawno nie były u nas zbyt rozpowszechnione. Zalicza się do nich sufity napinane oraz ściany napinane. Skoncentrujemy się tym razem na sufitach napinanych.

Co to jest?

Sufit napinany to rodzaj sufitu podwieszanego. Wykonuje się go ze specjalnej membrany, którą montuje się na stelażu. Można zastosować również kasetony sufitowe. Sufity napinane mogą być gładkie, ale możliwe jest uzyskanie również pofalowanej powierzchni. Mogą mieć jednolity kolor, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby nanieść na nie dowolne wzory. Aby zamontować sufity napinane, potrzeba przynajmniej kilku godzin. Na szczęście dzisiaj nie brakuje wyspecjalizowanych firm oferujących wykonanie zarówno sufitów napinanych, jak i ścian napinanych.

Dlaczego to dobre rozwiązanie?

Okazuje się, że sufity napinane mają mnóstwo zalet. Przede wszystkim ich utrzymanie w czystości nie stanowi najmniejszego problemu. Można je czyścić, robiąc to nawet na mokro. Dodatkowo są one odporne na ogień, co przekłada się na poziom bezpieczeństwa. Tłumią dźwięki, co sprawia, że pomieszczenie, w którym wykonano sufit napinany jest dużo bardziej komfortowe. Z powodzeniem można sufity napinane stosować w tych pomieszczeniach, w których ryzyko rozwoju pleśni jest większe: w łazience, kuchni oraz pralni.

To rozwiązanie, które ma mnóstwo zalet. Decydując się na remont domu, warto rozważyć wykonanie właśnie sufitów napinanych.