Wagi pomostowe dla hurtowni, magazynów, sklepów

Wagi pomostowe dla hurtowni, magazynów, sklepów

Waga jest urządzeniem pomiarowym, bez którego trudno jest się obejść. Wśród wag przemysłowych wyróżnia się między innymi elektroniczne wagi pomostowe.

Zastosowanie wag pomostowych

Wagi pomostowe to inaczej wagi platformowe. Cieszą się one bardzo dużą popularnością, gdyż znajdują zastosowanie w bardzo wielu miejscach. Wagi pomostowe używane są przede wszystkim w hurtowniach, magazynach i centrach dystrybucji. Sprawdzają się też w dużych i mniejszych zakładach przemysłowych oraz w gospodarstwach rolnych.

Wagi platformowe są bardzo wygodne w stosowaniu. Jest to jeden z powodów, dla których wagi platformowe cieszą się dużym popytem. Waga platformowa może być stosowana nie tylko w miejscach suchych. Wykonana ze stali szlachetnej waga platformowa sprawdzi się także w miejscach, gdzie panuje duża wilgotność. Waga platformowa w zależności od modelu może być przystosowana do pracy zarówno w niskiej, jak i wysokiej temperaturze.

Czym się odznacza waga do gabarytów?

Elektroniczna waga pomostowa posiada solidnie wykonany panel sterujący oraz czytelny wyświetlacz. Waga pomostowa jest przy tym bardzo łatwa w obsłudze. Ponadto jest ona bardzo dokładnym urządzeniem pomiarowym. Waży przy tym nie tylko dokładnie, ale także szybko.

Waga pomostowa w zależności od potrzeb klienta może być z legalizacją albo bez. Poszczególne wagi platformowe różnią się od siebie rozmiarem platformy oraz zakresem ważenia. W sprzedaży dostępne są wagi, które mają zakres ważenia do 150 kg, 300 kg, 500 kg oraz 3000 kg.