Warto wynająć auto dostawcze

Warto wynająć auto dostawcze

Jeśli firma czegoś potrzebuje, najczęściej po prostu to kupuje. W dzisiejszych czasach nie stanowi to większego problemu zwłaszcza dzięki rożnego rodzaju ofertom leasingowym i podobnym opcjom, w przypadku których początkowy wkład własny jest znikome lub zerowy, a potem powstałe koszty łatwo jest rozliczać. Nie zawsze jednak zakup sprzętu ma sens. Jeśli jakieś zadanie będzie realizowane tylko sporadycznie, w zupełności wystarczy wypożyczenie pojazdu na krótki okres czasu, a potem jego najzwyklejsze zwrócenie do właściciela. Jak to działa?

Wynajem aut ze specjalizacją dostawczą

Wypożyczalnia samochodów osobowych jest popularną usługą, z czego czasami korzystamy, jeśli potrzebujemy pilnie samochodu lub chcemy się wybrać w dłuższą trasę czymś wygodniejszym. Jeśli jednak potrzebowaliśmy samochodu dostawczego, zazwyczaj go kupowaliśmy lub płaciliśmy komuś, kto wykonywał dla nas usługę swoim samochodem.

Wypożyczalnia samochodów dostawczych nie była czymś, co w ogóle istniałoby w naszej świadomości jako opcja. Wypożyczalnia autolawet zmieniła, a przynajmniej powinna zmienić takie nastawienie.

To się zwyczajnie opłaca

Czy wypożyczanie samochodów dostawczych ma sens? Tak. I to zdecydowanie. Czasami nawet na dłuższy czas. Związane jest to przede wszystkim z faktem, że jakby na to nie patrzeć i jak świetny leasing nie byłby w naszym zasięgu, samochody dostawcze są po prostu drogie. Tak w zakupie, jak i w eksploatacji.

Zdecydować się na wypożyczenie takiego pojazdu tylko na okres czasu, w którym jest on nam realnie potrzebny, pozwala na ucieczkę od wszystkich kosztów i jedyne, co trzeba będzie uregulować, to same faktury za wynajem pojazdu. A to nie dużo.