Wybieramy choinkę na święta

Wybieramy choinkę na święta

Kiedy stajemy przed wyborem choinki na święta, zastanawiamy się, czy powinna być ona sztuczna, czy żywa, ma dla nas znaczenie nie tylko cena zakupu choinki, ale również podejście czysto praktyczne i ekologiczne. Wybierając choinkę powinniśmy także pamiętać, aby wybrać do niej odpowiedni stojak choinkowy, dzięki któremu będzie ona stabilnie stała w salonie bądź w innym pokoju w domu. Z pewnością choinka żywa ma o wiele więcej zalet i przede wszystkim pięknie pachnie, jednak wybór sztucznej choinki wydaje się bardziej ekologicznym i praktycznym podejściem.

Wady i zalety choinek sztucznych

Jeżeli stoisz przed wyborem zakupu choinki sztucznej, koniecznie zapoznaj się z wadami i zaletami tego wyboru, Aby zakup był naprawdę trafiony. Wiele osób twierdzi, że właśnie sztuczna choinka jest najlepszą choinką na świecie, w ogóle nie ma wad, nie gubi igieł, dlatego nie wymaga dodatkowego sprzątania.

Wybierając sztuczną choinkę możemy także od razu kupić stojak na choinkę metalowy, który tak samo, jak choinka będzie nam służył przez lata. Wadą choinki sztucznej jest zbieranie kurzu oraz pleśni, a jeżeli służy nam ona kolejny rok, nie jest dobrym wyborem dla alergików. Wbrew pozorom sztuczna choinka nie jest ekologiczna, mimo że służy nam przez lata, jej utylizacja jest wyjątkowo trudna.

Wady i zalety żywych choinek

Skoro omówiliśmy już sztuczne choinki, przejdźmy do wad i zalet choinek żywych, które przede wszystkim pięknie pachną i dają świętom wyjątkowy klimat. Tutaj także możemy kupić spały stojak pod choinkę, dzięki któremu będzie ona stabilnie stała, a po zakończonych świętach stojak do choinki można schować i przechowywać na kolejne lata. Co prawda żywa choinka z czasem się zaczyna sypać, jednak jej zapach i atrakcyjność jest nieoceniony nawet przy sprzątaniu igieł.