Zadbaj o swoją bazę produktową

Zadbaj o swoją bazę produktową

Dobra baza danych to podstawa dla skutecznego i efektywnego działania praktycznie każdego podmiotu. Zwłaszcza takiego, który w swojej działalności wykorzystuje dużą liczbę produktów. Sęk w tym, że jej tworzenie jest nierzadko wyjątkowo trudnym zadaniem, a do tego karkołomnym, jeśli bazę buduje się na podstawie informacji z różnych źródeł. Co zatem zrobić, żeby wykorzystywana baza cechowała się wysoką jakością?

Typowe problemy z bazami danych

Baza produktowa najczęściej opiera się o kody EAN, które dokładnie opisują każdy element i są unikalne. Tak przynajmniej wygląda to w teorii, ponieważ typowa baza danych zazwyczaj posiada pełno błędów. W większości są to błędy spowodowane bardzo prostymi pomyłkami czy typowymi błędami ludzkimi.

Zaliczamy do nich przede wszystkim przypisanie produktowi złego kodu EAN, zduplikowanie kodu EAN, nieprawidłowy kod tego typu lub różnego rodzaju inne czysto techniczne niedociągnięcia. Nierzadko też produkt żadnego kodu nie posiada w ogóle. Wtedy wykorzystana musi być wyszukiwarka kodów, która poprzez opisanie cech produktu, będzie w stanie znaleźć dla nas odpowiedni numer do uzupełnienia.

Automatyczna analiza bazy

Ręczne aktualizowanie bazy i poprawianie jej błędów to syzyfowa praca. Dlatego powstały specjalne podmioty zajmujące się profesjonalnym poprawianiem błędów, a także samych ich wyszukiwaniem w bazach klientów. Wystarczy tylko podłączyć swoją bazę do odpowiedniego narzędzia, a znajdzie ono wszystkie błędnie przypisane numery, poprawi je, jak również uzupełni ewentualne braki w systemie. Wykonywanie takich czynności ręcznie nie ma sensu. Sprawdź: https://www.eprodukty.gs1.pl/