Co to jest bitcoin i inne kryptowaluty?

Co to jest bitcoin i inne kryptowaluty?

O kryptowalutach regularnie jest dość głośni nie tylko w polskich mediach. Zobaczmy więc czym one są i czym można nimi dokonywać transakcji.

Czym są elektroniczne waluty?

Rozważania na temat kryptowalut wypada rozpocząć od wyjaśnienia co to jest bitcoin. Otóż bitcoin jest pierwszą kryptowalutą. Po raz pierwszy świat usłyszał o nim w 2009 roku. Co to jest bitcoin można wyjaśnić bardzo prosto. Otóż jest to elektroniczna waluta, która nie ma fizycznej postaci. Aby mogła ona powstać, konieczne było wykonanie skomplikowanych operacji matematycznych. Tworzenie bitcoinów opiera się na kryptografii, matematyce i sieci rozproszonej.

W ślad za bitcoinami pojawił się inne kryptowaluty. Aby umożliwić handel nimi, stworzono giełdy kryptowalut. Giełda bitcoin działa na takiej samej zasadzie jak giełda papierów wartościowych. Transakcje odbywają się jednak tylko w Internecie. Giełda bitcoin jest bezpieczna, ale nie powinna być wykorzystywana jako alternatywa dla portfela kryptowalutowego.

Skąd mam wiedzieć kiedy kupić bitcoin?

Oczywiście nie zawsze kurs bitcoin jest na tyle opłacalny, aby opłacało się tę walutę skupować. Osoby, które planują kupić bitcoin czy inne kryptowaluty w celu ich odsprzedaży z zyskiem, powinny więc poczekać do chwili aż kurs bitcoin będzie niski. Informacji, jaki jest aktualny kurs bitcoin można szukać na giełdzie kryptowalut. Transakcji można dokonywać zarówno w kryptowalutach, ale można też sprzedawać lub kupować za złotówki czy euro.

Giełda bitcoin to nie tylko miejsce handlu kryptowalutami. Wchodząc na jej stronę www można poznać kurs bitcoin oraz sprawdzić jaki kurs mają inne kryptowaluty.